• WAKACJE 2017

• Życzenia na wakacje

Zakończył się rok szkolny 2016/17 I rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Do zobaczenia 4. września 2017 roku.

• DZIEŃ RODZINY 2017

•      26 maja w Szkole Podstawowej w Chotumiu zorganizowano piknik rodzinny. Impreza odbywała się pod ciągle aktualnym hasłem : NA SPORTOWO JEST ZDROWO. Dzień ten był jednocześnie Dniem Otwartym Szkoły. Pracownicy szkoły i uczniowie zadbali o każdy szczegół, aby zaprezentować swoją placówkę z jak najlepszej strony. Na rodziców przybyłych ze swoimi pociechami oraz zaproszonych gości czekały liczne atrakcje w postaci konkursów, wspólnych zabaw, występów dzieci oraz upominków, którymi dzieci obdarowały swoich rodziców.

A wszystko to odbywało się w miłej słonecznej, wiosennej atmosferze.

Na stoisku przygotowanym przez pielęgniarkę można było zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi oraz pojemność płuc.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Ciechanowie przygotowała informacje na temat uzależnień, a specjalne okulary, które można było założyć pokazywały jak wygląda świat po zażyciu narkotyków lub po wypiciu alkoholu.

Wspólne gry i zabawy.

Mierzenie ciśnienia i poziomu cukru.

Nie zabrakło strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Modle. Dziękujemy naszym absolwentom Adamowi Gołębiewskiemu i Patrykowi Dymczykowi za pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaprezentowanie działania wozu strażackiego. Panowie zaprezentowali nowo zakupiony sprzęt ratunkowy i zachęcali dzieci i młodzież do odwiedzenia OSP Modła

Na imprezie wystąpili też członkowie Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy przedstawili pokazowy trening karate. Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Chotumiu również mają możliwość trenowania karate, dzięki czemu rozwijają swoje pasje i zainteresowania związane ze sportem.

Uczniowie szkoły mieli doskonałą okazję, aby zaprezentować swoje uzdolnienia muzyczne wykonując utwory, które dedykowali swoim ukochanym rodzicom. Zbierając przy tym ogromne brawa.

Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich pociech do tej właśnie szkoły mieli możliwość zwiedzenia sal lekcyjnych, pracowni komputerowej, świetlicy, sali oddziału przedszkolnego oraz porozmawiania z dyrekcją oraz nauczycielami.

Szkoła oferuje bogatą ofertę edukacyjną oraz wychowawczo-opiekuńczą.

Dla wszystkich zaproszonych gości przygotowano poczęstunek z grilla dzięki uprzejmości firmy CEDROB S.A.Ujazdówek, która specjalnie na ten cel przekazała darowiznę w postaci produktów Cedrob, za co serdecznie dziękujemy.

Piknik Rodzinny stał się już tradycją naszej szkoły, a rodzice, absolwenci i mieszkańcy wsi zawsze chętnie biorą w nim udział.